Choroba to nie wyrok

Skuteczne i bezpieczne leczenie otyłości

Jakie są różnice między nadwagą a otyłością? Czy oba schorzenia podlegają leczeniu?
Nadwagę i otyłość charakteryzuje nadmiernie nagromadzona tkanka tłuszczowa w organizmie. Różnica pomiędzy nadwagą a otyłością polega głównie na stopniu nagromadzenia tej tkanki. Oba stany możemy rozpoznać i różnicować za pomocą prostego wskaźnika BMI (body mass index).

Choroba to nie wyrok

Choroba to nie wyrok

Już dziś, 16 lipca startuje kampania prasowo-internetowa „Choroba to nie wyrok”. Jej organizatorem jest wydawnictwo Medical Media Solutions. Projekt powstał przy wsparciu merytorycznym wielu cenionych ekspertów oraz organizacji.

Choroba to nie wyrok

Wirus HPV

Wirus HPV, czyli wirus brodawczaka ludzkiego towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Szacuje się, że styczność z nim mogło mieć od 50 do 80% populacji, dotyka on zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Choroba to nie wyrok

Oblicza immunologii

Trudno znaleźć specjalność, która w żaden sposób nie wiąże się z immunologią. Prof. Jacek Witkowski, prezes Polskiego Towarzystwa Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej w rozmowie z nami podkreśla, jak ważna jest rola wszystkich rodzajów komórek odpornościowych w naszym organizmie.

Choroba to nie wyrok, Twoje zdrowie

Rehabilitacja w hemofilii

17 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Chorych na Hemofilię.  Z tej okazji przedstawiamy Wam panel ekspertów, którzy zechcieli wesprzeć kampanię „Choroba to nie wyrok”, dziś prezentujemy Wam rozmowę z Januszem Zawilskim – Fizjoterapeutą z Centrum Diagnostyczno- Leczniczego Interlab w Poznaniu.