Choroba to nie wyrok

Wirus HPV

Wirus HPV, czyli wirus brodawczaka ludzkiego towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Szacuje się, że styczność z nim mogło mieć od 50 do 80% populacji, dotyka on zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Choroba to nie wyrok

Alergie – jak je diagnozować?

Alergia to narastający problem naszych czasów. Już 1/3 populacji doświadcza jej w jakiejś formie. Może pojawić się w każdym wieku. Niemożliwe jest jej trwałe wyleczenie. Nosi miano choroby cywilizacyjnej XXI wieku, jest to bowiem nie tylko problem zdrowotny, ale i ekonomiczny, szczególnie w krajach wysoko uprzemysłowionych.

Choroba to nie wyrok, Pokonać Tabu

Zdrowie mężczyzny owiane tabu

Czy temat schorzeń prostaty przestał być problematyką owianą tabu? Dlaczego nadal tak ważne są apele namawiające mężczyzn do świadomego dbania o swoje zdrowie? Tadeusz Włodarczyk – Prezes Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty„GLADIATOR” im. Profesora Tadeusza Koszarowskiego zachęca mężczyzn do aktywnej pro laktyki chorób gruczołu krokowego.

Choroba to nie wyrok, Pokonać raka, Pokonać Tabu

Pacjent w centrum uwagi

Efektywne leczenie zaawansowanego raka prostaty powinno opierać się zarówno na przedłużeniu przeżycia, jak i utrzymaniu jego jak najlepszej jakości. Rozwój współczesnej onkologii dał nam możliwości skutecznego i bezpiecznego leczenia chorych na zaawansowanego raka prostaty, jednak pacjenci w Polsce z tych osiągnięć nie mogą jeszcze w pełni skorzystać.