Dbaj o serce

XXI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Drodzy Czytelnicy, wielkimi krokami zbliża się ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA 2017.

– Głównym celem tego Dnia jest przypominanie o czynnikach ryzyka, jakie sprzyjają powstawaniu chorób serca i naczyń, które powodują zawały serca oraz udary mózgu. – podkreśla Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gąsior, Kierownik Oddziału Kardiologicznego Górnośląskiego Centrum Medycznego.

Nasze wydawnictwo przygotowało z tej okazji ciekawą i edukacyjną kampanię dedykowaną profilaktyce, diagnostyce i leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego. Od lat to nasz duży sztandarowy projekt, nad którym sprawujemy specjalną pieczę. Rzetelne artykuły, wspaniali eksperci i spora dawka wiedzy to wyróżnia każdą edycję tego tytułu.

Patronat Honorowy nad publikacją objęło Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, dlatego przypominamy Wam, że w dniach 21-23 września br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się XXI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Serdecznie zapraszamy Was do uczestnictwa w tym najważniejszym wydarzeniu kardiologicznym.

Celem Światowego Dnia Serca organizowanego w Katowicach 24 września przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne (PTK) wraz z Miastem Katowice, jako współgospodarzem tego święta, jest zainspirowanie osób przybyłych wraz z rodzinami na tę uroczystość, do dbałości na co dzień o swoje serce oraz uświadomienie zagrożeń, wskazanie celów i metod modyfikacji swojego stylu życia. – dodał w rozmowie z nami – Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gąsior, Kierownik Oddziału Kardiologicznego Górnośląskiego Centrum Medycznego.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kongres2017.ptkardio.pl
No i do zobaczenia!