Pokonać raka

Europejskie standardy leczenia

Dla powodzenia leczenia kluczowe jest korzystanie z ośrodków, które zapewniają kompleksową terapię i opiekę, gdzie personel medyczny uwzględnia indywidualne potrzeby pacjenta oraz korzysta z najwyższej klasy sprzętu diagnostycznego i zabiegowego. Takie placówki są już w Polsce!

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock (ECZ Otwock), Szpital im. Fryderyka Chopina, to wielospecjalistyczny ośrodek działający na rynku usług medycznych od ponad 10 lat. Placówka zapewnia pacjentom zarówno z Polski i Europy, najnowsze metody leczenia i kompleksową opiekę medyczną, w której wyposażenie oraz usługi są wykonywane na najwyższej klasy sprzęcie diagnostycznym i zabiegowym. Pacjenci korzystają z nowocześnie wyposażonych pokoi z węzłami sanitarnymi, a ogromną zaletą ECZ Otwock jest położenie na obszarze zespołu leśnego, co ma ogromne znaczenie dla rekonwalescencji chorych w ciszy i z dala od zgiełku. Największym atutem ośrodka jest personel medyczny, zapewniający najwyższej jakości usługi lekarskie i pielęgniarskie. Szpital posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia i udziela świadczeń pacjentom z chorobą nowotworową w poradni i na oddziale Onkologii Klinicznej, także w zakresie chemioterapii jednodniowej. Oddział Chirurgii Onkologicznej pod kierownictwem dr. Nasera Diba specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów metodami endoskopowymi i laparoskopowymi w szerokim spektrum zabiegów miedzy innymi: nowotworów układu pokarmowego, czy raka sutka. Wśród zabiegów chirurgicznych znajdują się zabiegi bariatryczne, dające szansę na poprawienie jakości życia chorym z otyłością zagrażającą życiu, ale także osobom z cukrzycą typu 2. Klinika Krążenia Płucnego i Chorób Zakrzepowo – Zatorowych (Klinika Kardioangiologii) prowadzona przez prof. Adama Torbickiego zapewnia referencyjny poziom leczenia chorym z zatorowością płucną. Zespół kliniki ma największe w kraju doświadczenie w zakresie leczenia zakrzepowo – zatorowego nadciśnienia płucnego, a klinika jest największym ośrodkiem w Polsce leczącym tętnicze nadciśnienie płucne.

Istotne dla chorych onkologicznie leczonych w placówce, jest zapewnienie kompleksowej terapii i opieki dzięki wspólnym konsyliom kardioonkologicznym, zwiększającym bezpieczeństwo leczenia. Klinika Urologii pod kierunkiem doc. dr hab. n. med. Jakuba Dobrucha, to przede wszystkim działalność w zakresie urologii onkologicznej, od diagnostyki i rozpoznania przez leczenie chirurgiczne oparte głównie na operacjach laparoskopowych i zabiegach endoskopowych po klasyczne operacje radykalne. Klinika posiada prestiżową akredytację European Board of Urology (EBU), świadczącą o akceptacji przez europejskie standardy urologiczne metod kształcenia realizowanych w ECZ Otwock. ECZ Otwock jest pierwszą w Polsce prywatną placówką, która otrzymała akredytację Ministerstwa Zdrowia do prowadzenia Klinik CMKP (Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego) uprawniających do podyplomowego kształcenia lekarzy. Placówka, w celu zapewnienia najwyższych standardów leczenia uczestniczy  w programach profilaktycznych oraz badaniach klinicznych, dając w ten sposób możliwość skorzystania z dostępu do najnowszych terapii.

Podstawą do rozpoczęcia terapii jest diagnostyka, będąca zasadniczym elementem prawidłowego rozpoznania jednostki chorobowej. Zakład Diagnostyki Obrazowej ECZ Otwock, wyposażony jest w najnowocześniejszej klasy sprzęt w tym:

– pierwszy w Polsce 3 Teslowy Rezonans Magnetyczny Philips wyposażony w podwójny nadajnik RF- pozwalający na innowacyjne rozwiązania i unikalne podejście do radiologii w tym badanie Whole Body – skryning całego ciała,

– pierwszy w Polsce 128-rzędowy Tomograf Komputerowy Philips,

– pierwszy w Polsce Mammograf 3D z tomosyntezą obrazu (trójwymiarową),

– cyfrowy rentgen Digital Diagnost z funkcją automatycznego łączenia obrazów,

– cyfrowy angiograf ALLURA Philips skonstruowany pod procedury hybrydowe,

– najwyższej klasy aparaty USG z Dopplerem i sonoelastografią.

Najnowocześniejszej klasy sprzęt wraz z zespołem radiologów z wieloletnim doświadczeniem klinicznym gwarantuje pacjentom komfort i bezpieczeństwo w trakcie badań, ale przede wszystkim profesjonalną i kompleksową diagnostykę w najwyższych standardach. Jak tłumaczy dr n. med. Łukasz Kownacki, specjalista radiolog z Europejskiego Centrum Zdrowia w Otwocku: „Podstawowym zjawiskiem rozróżniającym aparaty 1.5T i 3T jest tzw. magnetyzacja podłużna pojawiająca się w tkankach badanego pacjenta po wprowadzeniu go do aparatu. Wartość tej magnetyzacji wpływa na parametr jakości obrazu jakim jest stosunek sygnał/szum (SNR). Im wyższe natężenie pola tym magnetyzacja podłużna jest większa. W badaniach strukturalnych MR wykorzystywanych jest wiele rodzajów akwizycji obrazu (tzw. sekwencji) charakteryzujących się szeregiem parametrów (kilkanaście – kilkadziesiąt), które są od siebie uzależnione (zwykle zmiana jednego parametru wpływa na inne). W przypadku aparatu zainstalowanego w ECZ Otwock (Philips Achieva 3T TX) zarówno system gradientowy, liczba (32) kanałów odbiorczych oraz 2 nadajniki w połączeniu z magnesem 3T dają największy dostępny klinicznie potencjał obrazowania w technologii 3T”.

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock od grudnia 2015 roku do swojej oferty zabiegów dołączyło hipertermię miejscową. Osoby, które mogą skorzystać z takiego rodzaju terapii to chorzy na raka w każdym wieku i stopniu zaawansowania choroby. Zabieg Hipertermii wspomaga klasycznie stosowane terapie i wzmacnia ich rezultaty. Zalety terapii:

-bezpieczeństwo metody i dobra tolerancja przez pacjentów,

-precyzyjne, nieinwazyjne i nietoksyczne zastosowanie,

-nie wymaga hospitalizacji pacjenta, wspomaga leczenie bólu.

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock, Szpital im. F. Chopina łączy nowoczesność

i tradycję, a największe atuty placówki to:

-najlepsi specjaliści,

-najnowocześniejszy sprzęt i zaawansowane technologie,

-krótkie terminy, kameralne położenie.

 

Kontakt call center: 22 710 33 33

Napisz Komentarz