Świat dziecka

Śniadanie – jak zachęcić dziecko do jedzenia?

Śniadanie dla naszej pociechy to nie lada wyzwanie dla wielu rodziców. Co zrobić, by zachęcić nawet największego niejadka do regularnego jedzenia pierwszego posiłku?
– Nie bez powodu często słyszymy, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. To właśnie od tego co zjemy z samego rana zależy poziom energii o poranku.

Świat dziecka, Zdrowie rodziny

„Świadome Rodzicielstwo” – poradnik dla każdego rodzica

„Świadome Rodzicielstwo to nie jest wiedza o wszystkim i na każdy temat. Świadomość to gotowość do stałego poznawania rzeczy, zjawisk i dziecka takim jakim jest.” Słowa Pawła Zawitkowskiego, jednego z rozmówców naszej kolejnej kampanii poświęconej rodzinie, rodzicom i dziecku, najlepiej wprowadzają w cały tytuł, który dziś oddajemy w Wasze ręce.

Świat dziecka, Zdrowie rodziny

Odpowiedzialność za zdrowie dzieci

Szczepienia ochronne to ogromna zdobycz medycyny, są one najskuteczniejszą bronią w walce z chorobami zakaźnymi. Dzięki nim możemy kontrolować ilość zachorowań, powikłań i zgonów związanych z infekcjami. Nie szczepiąc dzieci narażamy je na ciężkie choroby, biorąc jednocześnie pełną odpowiedzialność za ich konsekwencje.

Świat dziecka, Zdrowie rodziny

Zdrowie twojego dziecka

Zdrowie twojego dziecka to pierwsza publikacja w Polsce napisana przez młodego lekarza dla rodziców. W książce zostały omówione ważne zagadnienia związane z szeroko pojętym zdrowiem dziecka. Zawiera ona odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców pytania. Od początku do końca napisana została z myślą o rodzicach i ich pociechach.