Świat dziecka

Wakacje z dzieckiem w Europie?

Wakacje najlepiej planować z dużym wyprzedzeniem. Znalezienie odpowiedniego zakwaterowania, miejsc, które chcemy odwiedzić oraz wydarzeń, w których pragniemy wziąć udział, wymaga trochę czasu, szczególnie jeśli wyjeżdżamy w podróż z dzieckiem. Oto kilka propozycji na udane wakacje w Europie.

  1. Portugalia

lisbon-637447_1280Słoneczna Portugalia ze swoimi pięknymi widokami, klimatycznymi uliczkami oraz kawiarniami, z których wydobywają się wieczorami dźwięki fado jest idealnym miejscem na złapanie oddechu i rozkoszowanie się urokami, jakie zapewnia podróżującym ten kraj. Wycieczka do Portugalii nie może odbyć się bez wizyty w lizbońskim oceanarium. Portugalia słynie ze swych żeglarskich dokonań, więc miłośnicy żeglarstwa mogą udać się do Muzeum Morskiego w Lizbonie. Połączyć naukę i zabawę można w Pawilonie Wiedzy, gdzie dzieciaki poznają wiele nowoczesnych technologii. W niewielkiej odległości od Lizbony położona jest Sintra. Maluchy mogą się tam wybrać do Muzeum Zabawek. Dość nietypowym miejscem, w którym dzieci będą się dobrze bawiły, jest KidZania. Jest to park tematyczny, w którym dzieci mogą poczuć się jak dorośli i sprawdzić swoich sił w jakimś zawodzie.

  1. Włochy

italy-1005507_1280Zwiedzanie Włoch jest ciekawą przygodą zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Rozlokowane po całym państwie parki rozrywki i aquaparki to tylko część z nich. Gulliverlandia położona w Lignano Sabbiadoro jest zaczarowanym miejscem, które każdy maluch chciałby odwiedzić. Zabawa w wesołym miasteczku Cavallino Matto położonym w Toskanii pochłonie dzieci na cały dzień. Podobne atrakcje oferuje Park Pinokia położony w Collodi. Po zwiedzaniu Rzymu zaś można zabrać pociechy do znajdującego się w pobliżu stolicy parku tematycznego. Dziewczynki, które uwielbiają czarodziejki Winx, na pewno będą zachwycone taką możliwością. Miłośnicy zwierząt powinni odwiedzić natomiast zoo-safari w Fasano, w którym mogą zobaczyć niezliczoną ilość dzikich stworzeń.

  1. Wielka Brytania

tower-bridge-1237288_1280Wielka Brytania nie bez powodu jest celem podróży wielu turystów. Dzieci na pewno będą chciały zawitać do Parku dinozaurów w Crystal Palace. Spacer pośród tych zdumiewających stworzeń powinny zapamiętać na długi czas. Maluchy nie przepadają za muzeami, ale Muzeum Dzieciństwa w Edynburgu czy Muzeum Figur Woskowych w Londynie powinno przypaść im do gustu. Dla najmłodszych ogromną atrakcją będzie zabawa w Świecie Świnki Peppy w Hampshire. Natomiast dla każdego fana Harry’ego Pottera obowiązkowym punktem wycieczki jest zwiedzenie studia Warner Bros. Pobyt w czarodziejskiej krainie, gdzie możliwe jest zajrzenie do gabinetu Dumbledore’a, spędzenie czasu w Wielkiej Sali czy przejście się ulicą Pokątną, jest marzeniem wielu dzieci.

  1. Chorwacja

croatia-1179293_1280Coraz popularniejszym celem wakacyjnych podróży staje się Chorwacja. Nie można się dziwić – odpoczynek na słonecznych plażach jest wystarczającym argumentem. Dzieci w tym czasie mogą korzystać z wodnych atrakcji, jakie oferuje ten kraj – od wszelkiego typu zjeżdżalń w parkach wodnych do skuterów i rowerów wodnych, z których mogą korzystać nad morzem. Będąc w Zagrzebiu można wybrać się do Muzeum Techniki i zobaczyć modele statków kosmicznych czy innych, bardziej przyziemnych, środków transportu. Ciekawym miejscem, gdzie aktywnie można spędzić czas, jest też linowy park rozrywki Adrenalina w miejscowości Umag. W Chorwacji można także odwiedzić park safari Brijuni. Spotkanie z takimi zwierzętami, jak słonie, żyrafy i tygrysy na pewno spodoba się dzieciom. W Parku Narodowym Risnjak będą miały one okazję poobserwować natomiast bardziej znane nam zwierzęta, jak rysie, jelenie czy sarny.

  1. Dania

copenhagen-142711_1280Spędzenie wakacji z dziećmi w Dani jest wspaniałym pomysłem. Kraj ten ma naprawdę wiele do zaoferowania. Dzieci w każdym wieku oszaleją na punkcie parku rozrywki Legoland Billund. Na zwiedzających czeka aż osiem stref tematycznych. Można tam spotkać piratów, kowbojów, wampiry, księżniczki czy rycerzy – nuda nikomu nie grozi. Małe łakomczuchy na pewno będą chciały odwiedzić BonBon Land, czyli cukierkową krainę pełną słodkich, i nie tylko, atrakcji. Warto także zajrzeć do parku rozrywki Tivoli w Kopenhadze, który zachwyca podróżujących swoimi przepięknymi ogrodami. W stolicy można wybrać się również do Duńskiego Akwarium Narodowego. Niektóre okazy można tam nawet dotknąć, co na pewno spodoba się dzieciom.

Więcej informacji koniecznie szukajcie na portalu www.czasdzieci.pllogo_czasdzieci_tiff