Twoje zdrowie

Czerniak złośliwy skóry

Czerniak złośliwy to bardzo groźny nowotwór, który coraz częściej diagnozowany jest u pacjentów. Niezwykle istotne jest jego wczesne wykrycie oraz podjęcie leczenia, dzięki czemu możliwy jest powrót pacjenta do zdrowia. Jak rozpoznać czerniaka skóry, co sprzyja jego powstawaniu i jak wygląda leczenie? Tego wszystkiego dowiesz się zapoznając się z przygotowanym przez nas tekstem.

Dbaj o serce, Twoje zdrowie

Dieta przede wszystkim

Właściwa dieta jest kluczem do odzyskania zdrowia. Odpowiedni sposób odżywiania wyzwala w organizmie samoleczące procesy, stanowiąc tym samym jedną z najskuteczniejszych, ale przede wszystkim jedną z najbardziej naturalnych metod leczenia chorób cywilizacyjnych. Jedzmy zdrowo, a unikniemy zbędnej farmakologii.

Brzuch, Twoje zdrowie, Współczesna medycyna

Konsekwentne leczenie otyłości

Pani Doktor, nadwaga i otyłość to choroby cywilizacyjne, jaką rolę odgrywają czynniki psychologiczne w procesie ich rozwoju?

Czynniki psychologiczne w procesie nadmiernego jedzenia, utrzymywania masy ciała, jak i leczenia otyłości odgrywają kluczową rolę. Jest ich wiele, poczynając od czynników poznawczych, po emocjonalne czy motywacyjne.