Zdrowie kobiety

In vitro szansą na rodzicielstwo

Dla wielu par, jedyną metodą pozwalającą spełnić marzenia o rodzicielstwie, jest in vitro. Czego Pacjenci obawiają się najbardziej? Niepowodzenia. Na sukces in vitro wpływa bowiem szereg czynników, często niezależnych od Pary, starającej się o dziecko.
W Polsce działa wiele ośrodków leczenia niepłodności.

Pokonać raka, Zdrowie kobiety

Rak szyjki macicy

Rak szyjki macicy to jeden z najczęściej dotykających kobiety nowotworów złośliwych. Pomimo tego, wcześnie wykryty może zostać całkowicie wyleczony. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat raka szyjki macicy? Jakie są przyczyny, objawy oraz rokowania, a także jak może przebiegać leczenie przy raku szyjki macicy dowiesz się z przygotowanego przez nas tekstu.

Zdrowie kobiety

Choroba von Willebranda

Choroba von Willebranda to wrodzona skaza krwotoczna, która według szacunków dotyka jedną osobę na sto. Mimo że nie ma związku z płcią pacjenta, to znacznie częściej diagnozowana jest u kobiet, szczególnie tych pań z obfitym krwawieniem menstruacyjnym.

Pokonać raka, Zdrowie kobiety

Świadomość roli profilaktyki

Możemy mówić o dwóch grupach nowotworów. Do pierwszej należą te, którym można zapobiegać poprzez np. szczepienia ochronne. Druga grupa to te, przed którymi nie możemy się zabezpieczyć. Jednak dzięki ich wczesnemu wykryciu możemy je leczyć znacznie skuteczniej, niż gdyby zostały zdiagnozowane w zaawansowanym stadium.