Zdrowie kobiety, Życie seniora

Nie daj się ograniczyć chorobie!

Właściwie dobrany sposób leczenia i systematyczność pacjenta sprawia, że schorzenie nietrzymania moczu (NTM) nie stoi na drodze do prowadzenia towarzyskiego i aktywnego trybu życia.

Statystyki wskazują, że z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu ma do czynienia ok. 10-15% każdego społeczeństwa, co w polskich realiach stanowi około 4 milionów osób. Dotyczy to co dziesiątej osoby powyżej 65-roku życia. Należy zakwalifikować go jako dokuczliwy i w znacznym stopniu obniżającym jakość życia, dodatkowo może wystąpić u każdego, niezależnie od płci i wieku. Duża liczba chorych lekceważy schorzenie, wstydzi się do niego przyznać przed lekarzem lub farmaceutą i nie szuka przyczyn swoich dolegliwości, mimo że nietrzymanie moczu zakłóca normalne funkcjonowanie w życiu społecznym i rodzinnym. Bezcenny jest kontakt z lekarzem, który rozpozna przyczyny, objawy i zaproponuje możliwości leczenia – pozwoli to na wcześniejsze ujawnianie problemu, łatwiejsze i skuteczniejsze postępowanie diagnostyczno – terapeutyczne, oraz przyczyni się do poprawy jakości życia osób cierpiących z powodu NTM.

Dobra kondycja pozwala szybciej uporać się z chorobą 

Chorzy muszą pamiętać, że NTM nie jest powodem do rezygnowania ze swoich pasji czy zdrowych przyzwyczajeń. Oczywiście szczególnie przydatne są tu dodatkowe ćwiczenia wykonywane w celu wzmocnienia mięśni dna miednicy i zasięgnięcie opinii eksperta w kierunku dopasowania dyscypliny sportu, którą chcą uprawiać. Nadal mogą prowadzić aktywny tryb życia, który jednocześnie przyczyni się do szybszego pokonania choroby. Warto podkreślić, że mogą skorzystać ze skutecznych produktów chłonnych, które sprzyjają aktywności fizycznej, uprawianiu sportów, funkcjonowaniu na rynku pracy, podróżowaniu, bez obaw, że będą narażeni na przykre sytuacje.

Czuj się codziennie świeżo, postaw na higienę!

W postępowaniu leczniczym ważne jest właściwe rozpoznanie przyczyny i postaci nietrzymania moczu, a następnie dobór metod leczenia. Jako uzupełnienie terapii, bądź w przypadkach nietrzymania moczu nie dających już się wyleczyć, aprobowanym rozwiązaniem wydaje się być stosowanie produktów chłonących opracowanych specjalnie dla tych przypadków. Pacjenci powinni korzystać z produktów o najwyższej jakości, dostosowanych do potrzeb osób dotkniętych tego rodzaju problemami. Tylko wówczas możemy mówić o zapewnionym poczuciu bezpieczeństwa przed przeciekaniem, ochronie skóry dzięki aktywnej osłonie przed podrażnieniami i gwarancji wysokiego komfortu noszenia, które ułatwia ich użytkowanie.