Zdrowie rodziny, Życie z cukrzycą

Chrońmy przyszłość naszej rodziny

 
Cukrzyca to choroba przewlekła zagrażająca życiu. Każdy, kto z nią żyje powinien mieć świadomość, jakie niesie ona za sobą wyzwania. Począwszy od kontrolowania diety, dbania o regularne przyjmowanie leków, po częste sprawdzanie poziomu cukru we krwi.
W całym tym procesie to właśnie rodzina odrywa zasadniczą rolę wspierania bliskich, u których zdiagnozowano cukrzycę.

Zdrowie rodziny, Zdrowy oddech

Oddychaj powietrzem bez smogu

Problem smogu i jego szkodliwego wpływu na nasze zdrowie od lat wraca jak refren w okresie jesienno-zimowym. Jednak nawet w trudnych warunkach możemy zadbać o jakość powietrza, którym oddychamy w domu.
Smog to nienaturalne zjawisko atmosferyczne, polegające na współwystępowaniu zanieczyszczonego powietrza oraz znacznego zamglenia i bezwietrznej pogody.

Zdrowie rodziny, Zdrowy oddech

Walka o zdrowy oddech

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) jest współcześnie ogromnym problemem społecznym. W Polsce należy do najczęściej występujących przewlekłych chorób układu oddechowego. Całkowitą liczbę chorych szacuje się na ponad 2 miliony osób, pośród których tylko 20% zostaje wcześnie zdiagnozowanych.

Choroba to nie wyrok, Pokonać raka, Pokonać Tabu, Twoje zdrowie, Zdrowie rodziny

Choroba to nie wyrok – wspólnie w walce o zdrowie!

Już dziś wraz Dz. Rzeczpospolita startuje edukacyjny projekt prasowo-internetowy „Choroba to nie wyrok”. Zostaliśmy partnerami projektu, do którego lektury Was zachęcamy.
Emocje jakie towarzyszą pacjentowi przy rozpoznaniu przewlekłej, albo nieuleczalnej choroby to temat niezwykle wrażliwy, ale i rzadko poruszany w edukacyjnych projektach. Najpierw jest szok i niedowierzanie.