Zdrowy oddech

Innowacyjne leczenie POChP

Od co najmniej 3 lat dysponujemy możliwością stosowania dwóch różnych leków rozszerzających oskrzela, z dwóch innych klas umieszczonych w jednym inhalatorze. Dzięki temu, chory ma możliwość bardzo skutecznego leczenia i kontrolowania objawów choroby poprzez wykonanie inhalacji tylko raz na dobę.

Zdrowy oddech

Szansa na drugi oddech

Rak płuca atakuje bez ostrzeżenia i rozwija się powoli. W Polsce na tę chorobę co roku zapada około 20 tysięcy osób. Guzy nieoperacyjne nie poddają się łatwo leczeniu, a dostępność do leków do niedawna była niewielka. Od kilku lat na rynku pojawiły się innowacyjne leki, które dają nadzieję pacjentom.

Zdrowie rodziny, Zdrowy oddech

Walka o zdrowy oddech

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) jest współcześnie ogromnym problemem społecznym. W Polsce należy do najczęściej występujących przewlekłych chorób układu oddechowego. Całkowitą liczbę chorych szacuje się na ponad 2 miliony osób, pośród których tylko 20% zostaje wcześnie zdiagnozowanych.

Zdrowy oddech

Kamienne płuca

Idiopatyczne włóknienie płuc jest chorobą przewlekłą i postępującą. Najczęściej pojawia się po 50. roku życia, a ryzyko zachorowania wzrasta z wiekiem. Z reguły rozpoznawana jest zbyt późno.

Zdrowie rodziny, Zdrowy oddech

Potrzebujemy czystego powietrza

Liczba zgonów z powodu ekspozycji na zanieczyszczenia powietrza jest ok. 10 razy wyższa niż liczba zgonów w wyniku wypadków drogowych. Redukcja zanieczyszczeń powietrza w bezpośredni sposób poprawia sytuację zdrowotną, gdyż to czym oddychamy ma wpływ na choroby, które nas dotykają.
Powietrze w polskich miastach jest jednym z najbardziej zanieczyszonych w Europie.