Zdrowy oddech

Rak płuca ma szansę stać się chorobą przewlekłą

Jeszcze kilka lat temu diagnoza raka płuca była dla polskich pacjentów wyrokiem. Zdaniem ekspertów sytuacja powoli ulega zmianie – zarówno pod względem możliwości diagnostycznych, jak i nowych opcji terapeutycznych. Te ostatnie dają pacjentom – również tym w zaawansowanym stadium choroby – nadzieje na zdecydowanie dłuższe przeżycie.

Zdrowie rodziny, Zdrowy oddech

Oddychaj powietrzem bez smogu

Problem smogu i jego szkodliwego wpływu na nasze zdrowie od lat wraca jak refren w okresie jesienno-zimowym. Jednak nawet w trudnych warunkach możemy zadbać o jakość powietrza, którym oddychamy w domu.
Smog to nienaturalne zjawisko atmosferyczne, polegające na współwystępowaniu zanieczyszczonego powietrza oraz znacznego zamglenia i bezwietrznej pogody.

Zdrowy oddech

Efektywne leczenie astmy i POChP

Astma i przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) to schorzenia, które dotykają układ oddechowy i w znaczny sposób obniżają jakość życia chorego. Częstość występowania tych schorzeń wyraźnie wzrasta. Dzięki wczesnej diagnostyce i stosowaniu się do zaleceń lekarza, można jednak znacznie poprawić komfort życia pacjentów.

Zdrowy oddech

Kamienne płuca

Idiopatyczne włóknienie płuc jest chorobą przewlekłą i postępującą. Najczęściej pojawia się po 50. roku życia, a ryzyko zachorowania wzrasta z wiekiem. Z reguły rozpoznawana jest zbyt późno.