Życie seniora

Ważna rola seniora

Do seniorów i ich rodzin z całej Polski skierowana jest druga edycja Targów Seniora, które odbędą się w dniach od 5 do 6 października 2018 r. w EXPO Kraków. Patronem wydarzenia jest „Życie Seniora”.

Organizatorzy Targów szacują, że weźmie w nich udział kilka tysięcy uczestników oraz ok. 100 wystawców. – Już od kilku lat obserwowaliśmy rozwijający się rynek usług i produktów dla osób w wieku emerytalnym i myśleliśmy o zorganizowaniu specjalistycznej imprezy targowej adresowanej właśnie do tej grupy odbiorców – mówi Ewa Woch-Kośmider, wiceprezes zarządu Targów w Krakowie. – W ubiegłym roku Targi Seniora odbyły się po raz pierwszy i zaskoczyło nas zainteresowanie imprezą. Dlatego zdecydowaliśmy się na kolejne edycje.

 


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu zwiedzających w tym roku najliczniej reprezentowana będzie na targach branża zdrowotna. Powstaną specjalne punkty, w których można będzie skorzystać z bezpłatnych badań słuchu (kilka stanowisk), wzroku, badań kardiologicznych, ortopedycznych, itp. Swoje promocyjne oferty przedstawi też kilkanaście uzdrowisk i sanatoriów. – Bardzo się cieszymy, że taka inicjatywa w ogóle powstała, że o seniorach się nie zapomina, i że robi się dla nich coraz więcej – mówi Marta Hojka, dyrektor ds. marketingu Uzdrowiska Swoszowice w Krakowie.
Ciekawie przedstawiają się w tym roku propozycje biur podróży. Do wygrania będzie aż kilkadziesiąt wycieczek krajowych i zagranicznych! Natomiast w programie bloku turystycznego znajdą się spotkania z autorami książek podróżniczych, które można będzie nabyć na stoiskach z dedykacjami autorów. Wśród prelegentów wystąpi m.in. Elżbieta Tomczyk-Miczka – wykładowca na wyższych uczelniach, dziennikarka turystyczna, promotorka kulinarna i podróżniczka. Prelekcjom towarzyszyć będą wystawy fotograficzne połączone z nimi tematycznie.
W promocji turystyki nie mogło zabraknąć Małopolskiej Organizacji Turystycznej, która z kolei na część wystawienniczą wjedzie (dosłownie) promocyjnym camperem. Natomiast produkty regionalne oferować będą wraz z promocją turystyczną regionów małopolskie gminy.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie konferencja, spotkania z wyjątkowymi gośćmi (m.in. ks. Adamem Bonieckim) oraz debata samorządowa pod patronatem Marszałka Małopolski Jacka Krupy oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.
Na dużej scenie pojawi się zespół Filharmonii Krakowskiej z koncertem muzyki perkusyjnej, odbędzie się pokaz mody dla seniorów Joanny Monasterskiej i zaśpiewa Halina Kunicka. Z piosenkarką zaplanowane jest również spotkanie połączone z promocją książki „Świat nie jest taki zły”.
Na hali wystawienniczej powstanie specjalna strefa warsztatowa, w której odbędą się wykłady zdrowotne, podróżnicze i sportowe (m.in. z jogi, nordic walking).Nieodłącznym już elementem Targów będą prezentacje wokalnych i artystycznych umiejętności samych seniorów.
Targi Seniora 2018 to impreza, która łamie dotychczasowe stereotypy na temat starszych osób i jest odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie dotyczące aktywnego spędzania czasu w tej szczególnej grupie wiekowej.
Wydarzenie jest bezpłatne dla zwiedzających
JS
Targi Seniora w Expo Kraków

II Targi Seniora odbędą się w dniach od 5 do 6 października 2018 r. (w godz. od 10 do 17) w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie. Impreza będzie miała charakter międzypokoleniowy – organizatorzy zapraszają seniorów wraz z rodzinami. Wstęp na Targi jest bezpłatny.
Organizator zapewnia również dojazd specjalnie oznakowanymi autobusami MPK.
Szczegóły na www.targiseniora.krakow.pl