Życie z cukrzycą

ChouChou wkręcające, cukru pilnujące stylowy i skuteczny motywator

Ciepłe dni, wakacyjny klimat, beztroskie chwile… Czas letnich urlopów to moment, kiedy pragniemy choć na chwilę sobie odpuścić i zapomnieć o wszystkim, co nas otacza. Jednak w przypadku cukrzycy – to niedopuszczalne.

Jak normalnie funkcjonować w trakcie wakacyjnych wyjazdów? Co zrobić, aby pamiętać o lekarskich zaleceniach i regularnych pomiarach poziomu cukru? Pewnie zadajesz sobie pytanie, czy to w ogóle możliwe “żyć normalnie” – zapewniam Cię, że tak. O czym piszę i jak ma Ci to pomóc?

ja pink2ChouChou to stylowy motywator, który – oplatając twój nadgarstek – będzie ci bezszelestnie przypominał o tym, że masz o siebie dbać. Podczas letnich wyjazdów łatwo zaniedbać swoje codzienne rytuały. Zapominamy wtedy o regularnym sprawdzaniu poziomu cukru, trzymaniu odpowiedniej diety czy aktywności fizycznej. Dlatego ChouChou będzie ci przypominać o tobie samym/samej, o twoim zdrowiu. I przede wszystkim o tym, że warto. Warto pamiętać.

Ważne spotkania? Wyjścia ze znajomymi? Rodzinne uroczystości? Nie musisz się obawiać. Jedno spojrzenie na nadgarstek – twoja przypominajka zasugeruje, że musisz powstrzymać się przed podjadaniem niewskazanych produktów. Wiedz, że ChouChou jest głuche na twoje wymówki. Nawet jeśli jesteś przekonany/a, że musisz zjeść ogromny pucharek lodowy, słodkie ciastko z kremem czy wypić napój gazowany, który jeszcze bardziej kusi w letnie dni – ChouChou jest twoim strażnikiem. Gdy tylko pojawia się zagrożenie, bezszelestnie pyta: „Czy to jest coś, co mogę zjeść? Czy mogę sobie na to pozwolić? Czy to nie przeszkadza w mojej diecie?”. Nie przekonasz ChouChou, że to tylko dodatkowa porcja ciasta, która nic nie zmieni – on nie ulega zachciankom.

Masz problem z regularnością pomiarów cukru, a twoje wyniki mają duże wahania? Nasze rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie. Za każdym razem, gdy spojrzysz na swój nadgarstek, będziesz pamiętał/a o sprawdzeniu poziomu cukru – unormujesz coś, nad czym do tej pory trudno było ci zapanować. A co jeśli mimo wszystko zapominasz? „ChouChou wkręcające – cukru pilnujące” ma wewnątrz wypisane: „Zmierz-Podaj-Zjedz”. Twoja osobista przypominajka pamięta za ciebie, już nie musisz się martwić.
Pozwól, że ChouChou będzie twoim strażnikiem w każdej chwili. Nie zdejmujesz go, nie rozstajesz się z nim? Tak, właśnie o to chodzi, by było z tobą cały czas. Dlaczego akurat na nadgarstku? Ponieważ za każdym razem, gdy po coś sięgasz, widzisz część swojej ręki – banalne, ale prawdziwe. To impuls, który ma sprawić, że zastanowisz się czy ten smakołyk, który tak cię kusi, naprawdę jest tym, co chcesz zjeść. A może to nie jest konieczne? Może za chwilę pomyślisz, że wcale nie masz na niego aż tak dużej ochoty? Możliwe, że przyjemność nie jest taka, jak Twoje wyobrażenie – i potem będziesz żałować? Zastanów się!

Myślisz, że sam możesz coś zmienić? Oczywiście, wystarczy, że zechcesz. Ale zdradzę ci pewien sekret – wszyscy czasami potrzebujemy dodatkowej motywacji. “ChouChou wkręcające – cukru pilnujące” pomogło między innymi cukierkowej Kasi – osobie takiej jak ty. ChouChou dla Kasi postawiło nas przed dużym wyzwaniem. Chodziło o to, aby stworzyć coś, dzięki czemu Kasia będzie zmotywowana, by walczyć sama z sobą. Wiedziała, czego nie może jeść, a mimo to podjadała i nie pilnowała pomiarów cukru we krwi. Choć miała świadomość, jak ważne jest jej zdrowie – dla niej i dla jej najbliższych, często świadomie lekceważyła zalecenia. Kasia otrzymała swoje ChouChou, a po pewnym czasie dostałyśmy wiadomość, że ChouChou zdało egzamin na piątkę z plusem. Nie tylko stanowiło dla niej silną motywację, ale również przypominało o pomiarach cukru.

Podstawowe zadanie ChouChou? Ma dopingować Cię, żebyś dbał/a o swoje zdrowie i nie zapominał/a o diecie, regularnym sprawdzaniu poziomu cukru oraz ćwiczeniach. I motywować cię – żeby żyć jak najlepiej umiesz, jednocześnie trzymając się zaleceń lekarskich.
„ChouChou wkręcające – cukru pilnujące” to twój osobisty motywator, który w każdej chwili – gdy tylko na niego spojrzysz – przypomni Ci: „Zmierz-Podaj-Zjedz”, zasugeruje, że kuszący smakołyk to tylko chwilowa zachcianka, której nie musisz ulegać oraz zmotywuje do działania. ChouChou będzie z tobą zawsze i wszędzie. Dosłownie i w przenośni. I przekona cię, że z cukrzycą można żyć normalnie.

diabet